Compensare Pentru Semnul Zodiacal
Substabilitatea C Celebrități

Aflați Compatibilitatea Prin Semn Zodiacal

O femeie bate prețurile mari de la băcănie, spunând că a costat-o ​​36 de dolari să facă un sandwich cu pui

Trending

În funcție de unde ieși să mănânci , este aproape întotdeauna mai ieftin să faci mâncare acasă pentru tine. Sofi raportează că gătitul acasă este aproape întotdeauna mai accesibil decât să ieși să mănânci, în funcție de tipurile de alimente pe care le primești față de locul în care ieși să mănânci.

Articolul continuă sub publicitate

În plus, există avantajul suplimentar de a ști exact ce se întâmplă în mâncarea ta: alegi proteinele, carbohidrații, legumele. Alegeți mărcile care vă plac, sosurile, untul (dacă îl utilizați) totul. Dacă aveți alergii alimentare, atunci probabil că nu sunteți străin să vă pregătiți singuri mesele.

Cu toate acestea, există unele surse online care susțin că există situații în care să aduci pe altcineva să-ți pregătească mâncarea ar putea fi mai ieftin, mai ales dacă ești bine să mănânci în mod continuu mâncăruri de tip fast-food dintr-un loc local care organizează o specială pentru anumite articole pe care le poți lua. pentru un chilipir. Și în timp ce aceasta noțiunea a fost contestată , există acum o situație anecdotică de la un TikToker care ar putea susține teoria că mâncarea, în unele cazuri, ar putea fi mai bună pentru portofelul tău.

Articolul continuă sub publicitate
Sursa: TikTok | @daniellewal2468

TikToker @daniellewal2468 a postat un clip acum viral al ei în mașina ei, unde arată o pungă cu alimente. Un text suprapus în videoclip spune: „M-am dus la Publix să iau mâncare pentru a-mi face prietenului meu un sandviș cu pui și a costat 36 de dolari??? Ar fi trebuit să mergem la Chipotle lol”

Articolul continuă sub publicitate
  sandviș cu pui dolar prietenă Sursa: TikTok | @danielleawal2468

Americanii, în medie, risipesc 30-40% din alimente anual , sau produse în valoare de aproximativ 161 de miliarde de dolari. Este important de reținut că acesta este un număr general și nu ține cont neapărat de alimentele aruncate de clienții care l-au achiziționat deja.

Articolul continuă sub publicitate
  sandviș cu pui dolar prietenă Sursa: TikTok | @danielleawal2468

În acest scop, însă, unii 80% dintre americani sfârșesc prin a arunca alimentele altfel bune de mâncat după ce le-au cumpărat. Deși se poate argumenta că TikToker-ul în cauză a ajuns cu siguranță să cumpere mai multă mâncare decât ar fi primit la Chipotle pentru 36 de dolari, s-ar putea ca, ca mulți dintre noi, data viitoare când intenționează să facă o masă care necesită oricare dintre articolele pe care tocmai le-a cumpărat, fie s-ar fi stricat, fie cantitățile nu sunt suficiente, ceea ce va necesita încă o călătorie la supermarket.

Articolul continuă sub publicitate
  sandviș cu pui dolar prietenă Sursa: TikTok | @danielleawal2468

Asta, în sine, ia timp din ziua cuiva, ca să nu mai vorbim de timpul necesar pentru a pregăti masa, de asemenea.

Dacă ai dorință de un sandviș cu pui prăjit, totuși, există unii oameni online care s-au străduit mult, inclusiv rețete, despre cum să-l faci cu mult mai ieftin decât cei 36 de dolari pe care @daniellewal2468 a cheltuit pentru a le face.

Articolul continuă sub publicitate
  sandviș cu pui dolar prietenă Sursa: TikTok | @danielleawal2468

Mâncăruri bune ieftine au publicat o rețetă pentru un sandviș cu pui despre care ei estimează că se ridică la aproximativ 1,60 USD un sandviș atunci când este urmată în consecință. Ajustarea pentru inflație și prețurile din magazinele locale, împreună cu orice accesorii suplimentare pe care doriți să le adăugați la sandvișurile dvs. și probabil că prețul va crește.

Articolul continuă sub publicitate
  sandviș cu pui dolar prietenă Sursa: TikTok | @danielleawal2468

Acest blog cu viață frugal pentru studenți afirmă că adoptarea acestei abordări de „pregătire a mesei” pentru a găti alimente în loturi mari, apoi aruncate într-un frigider pentru a fi reîncălzite/savurate mai târziu, reduce, de asemenea, semnificativ suma de bani care costă o masă făcută acasă. spre deosebire de unul făcut la comandă.

Articolul continuă sub publicitate
  sandviș cu pui dolar prietenă Sursa: TikTok | @danielleawal2468

TikTokers care au văzut postarea lui @danielleawal2468 au avut o varietate de reacții diferite la afirmațiile ei. Unii au luat postul ei ca pe un afront la adresa Publix, în timp ce alții au acceptat că lanțul este cunoscut că are niște prețuri destul de mari în funcție de articolele achiziționate. Alții i-au sugerat să cumpere sandvișurile gata preparate ale lanțului de magazine alimentare.

Articolul continuă sub publicitate
  sandviș cu pui dolar prietenă Sursa: TikTok | @danielleawal2468

Și apoi alții au spus, deși magazinul este mai scump decât alte opțiuni de băcănie, că „atmosfera și serviciul pentru clienți și mâncarea sunt de top”.

Apoi au fost cei care au spus că, probabil, nu face cumpărături corect dacă cheltuiește atâția bani pentru a face un sandviș cu pui, vizitează Publix sau nu.

Articolul continuă sub publicitate
  sandviș cu pui dolar prietenă Sursa: TikTok | @danielleawal2468

Tu ce crezi? Este mai ieftin uneori să mănânci afară decât să faci mâncare pentru tine acasă? Preferiți să vă pregătiți singuri mesele sau să ieșiți să le mâncați?